Můj košík 0
Baclofen bez lékařského předpisu online

Baclofen bez lékařského předpisu online

Baclofen je svalové relaxans, které se v neurologii doporučuje jako komfortní terapie pro pacienty s problémy se svalovou spasticitou. Baclofen má také vliv na závislost na alkoholu.

Lék údajně snižuje uvolňování dopaminu a snižuje pocit potěšení spojený s alkoholem, čímž potlačuje touhu pít. Pacient užívající přiměřenou dávku léku již nepociťuje neodolatelné nutkání pít. Baclofen si můžete koupit v levné online lékárně s rychlým dodáním v České Republice.

Účinná látka: Baclofen

 • Doprava 4-9 dní
 • Způsoby platby
Doprava zdarma při objednávce nad 4946.73Kč

Generický Baclofen

Popis

Jedná se o svalové relaxans, které se v neurologii doporučuje jako komfortní terapie pro pacienty s problémy se svalovou spasticitou. Baclofen má také vliv na problémy se závislostí na alkoholu.

Lék údajně snižuje uvolňování dopaminu a snižuje pocit potěšení spojený s alkoholem, čímž potlačuje touhu pít. Pacient užívající přiměřenou dávku léku již nepociťuje neodolatelné nutkání pít. Baclofen si můžete koupit v levné online lékárně s rychlým dodáním v České Republice. Pokud si chcete objednat Baclofen, můžete si prostudovat informace v tomto popisu produktu.

Trocha historie Baclofenu

Tento výrobek byl uveden na trh v roce 1972. Tato stará molekula, původně vyvinutá jako antiepileptikum, byla schválena francouzskou Národní agenturou pro bezpečnost léčiv a zdravotnických prostředků (ANSM). Konkrétně pomáhá snižovat mimovolní stahy a uvolňovat nadměrné svalové napětí, které provází některá neurologická onemocnění.

Od roku 2000, nejprve v USA a poté v Evropě, se používání Baclofenu postupně odklánělo. ANSM dala zelenou předepisování tohoto svalového relaxantu v boji proti závislosti na alkoholu. Tableta užívaná ve vysokých dávkách by skutečně způsobila, že by u alkoholiků zmizela touha pít a omezilo by se riziko recidivy.

Kompletní průvodce Baclofenem

Lék reguluje přenos nervových impulzů a používá se k léčbě lokální nebo regionální spasticity způsobené genetickými, zánětlivými, traumatickými a jinými onemocněními páteře, mozku a míchy. Baclofen je doporučen pro léčbu:

 • následky úrazu páteře
 • pooperační období po operaci páteře
 • neúčinnost léčby jinými svalovými relaxancii
 • roztroušená skleróza
 • radikulitida
 • osteochondróza.

Obecně platí, že rozhodnutí objednat Baclofen souvisí s hlavní funkcí tohoto léku v lidském organismu: relaxací (protože během léčby se svaly začínají uvolňovat).

Lék může být doporučen po selhání jiných dostupných léčebných postupů u pacientů závislých na alkoholu. Léčbu léky lze zvážit pouze v jednotlivých případech pod dohledem odborníků se zkušenostmi s léčbou závislosti na alkoholu, s individuální úpravou dávkování a pečlivým sledováním léčebné odezvy.

Baclofen pro alkoholismus

Při počáteční léčbě roztroušené sklerózy se ukázal jako účinný lék na závislost na alkoholu.

Tento přípravek je lék, který pomáhá udržet abstinenci po odnětí a snížit spotřebu alkoholu u závislých pacientů. Tento lék na zastavení pití působí na systém odměn tím, že snižuje nutkání pít.

Vzhledem k důležitosti kontroly konzumace alkoholu se někteří pacienti rozhodnou po určité době s pitím zcela přestat. Mnoho toxikologů předepisuje tento lék svým pacientům s velmi povzbudivými výsledky, protože riziko recidivy je ve srovnání s obvyklou léčbou velmi nízké.

Baclofen pro spasticitu

Svaly se po pohybu náhle stáhnou, objeví se nekontrolovatelné křeče, ruce nebo nohy jsou tak napjaté, že se zdá, jako by byly zmrzlé. Tento jev se nazývá spasticita. Tento přípravek léčí svalové kontrakce neurologického původu. Tyto svalové kontrakce jsou podobné křečím, které mají různé příčiny, jako je například :

 • Roztroušená skleróza;
 • poškození mozku.

Spasticita se obvykle objevuje u pacientů po mrtvici, úrazu hlavy nebo vážné nehodě. Vyskytuje se také u lidí s roztroušenou sklerózou nebo kvadruplegií. Tyto křeče vytvářejí určitou formu ochrnutí a Baclofen umožňuje uvolnění svalu.

Baclofen na hubnutí

Tento lék byl podáván mimo rámec AMM v souvislosti s redukčními dietami nebo poruchami příjmu potravy. Je pravda, že jeho účinnost při léčbě poruch, jako je bulimie, byla u některých pacientů pozorována velmi individuálně. Bulimie je vedle anorexie jednou z nejzávažnějších forem poruchy příjmu potravy.

Tento produkt není potlačující chuť k jídlu a není zajímavý pro pacienty, kteří hledají pilulku na hubnutí. Některé studie naznačují, že může působit na struktury odměny a potěšení, které se podílejí na návykovém chování. V žádném případě se nejedná o přípravek potlačující chuť k jídlu.

Baclofen ceny v online lékárnách

Najděte si lékárnu s nejlepšími nabídkami za nízké ceny a ušetřete čas i peníze! Baclofen 10 mg je dostupný v naší online lékárně za 48 € za 60 tablet v balení.

Cena přípravku Baclofen se může výrazně lišit v závislosti na množství obsažené účinné látky, zemi výroby a cenové strategii online lékárny.

Obchodní názvy Baclofenu schválené v České Republice

Tento lék proti alkoholu je dostupný pod několika obchodními názvy. Tato molekula se nyní dostala do oblasti generických léčiv a ve Francii ji lze nalézt pod dvěma názvy: Baclofen nebo Lioresal.

Chcete-li si koupit Baclofen v České Republice, dodavateli tohoto léku mohou být následující společnosti:

 • Baclofen VIDAL 10 mg
 • Baclofen ZENTIVA 10 mg Sanofi Aventis
 • Lioresal Novartis 10 mg Pharma SA
 • Baclofen Mylan Pharma 25 mg.

Co je závislost na alkoholu?

Alkohol se stává nerozlučným přítelem, který chápe a kompenzuje malé i velké životní starosti:

 • V malých dávkách alkohol vyvolává pocit uvolnění, euforie a dokonce i vzrušení.
 • Ve vyšších dávkách způsobuje alkohol opilost. Objevuje se špatná koordinace pohybů, nezřetelná řeč, snížené reflexy a bdělost, ospalost atd.

Závislost se projevuje pocitem touhy, který může vést k abstinenčnímu syndromu, pokud se alkohol znovu nekonzumuje. Craving je iracionální nutkání, impuls, který je velmi obtížné nebo nemožné ovládat, a ztráta kontroly nad konzumovaným množstvím.

Pravidelné a dlouhodobé užívání alkoholu vede u pacienta k vytvoření chemické továrny, která z alkoholu vyrábí ekvivalent morfinu. Tato továrna zůstává v paměti mozku i po dlouhém období abstinence a může částečně vysvětlovat fenomén relapsu při pokusu o obnovení konzumace alkoholu i po dlouhém období abstinence.

Ať už je důvod abstinence od alkoholu jakýkoli, rozhodnutí musí učinit dotyčná osoba. Uvědomění si této skutečnosti by mělo vést ke konzultaci s lékařem o možných pomůckách pro úspěšnou abstinenci.

Jak Baclofen působí proti závislosti na alkoholu?

Baclofen je selektivní agonista receptoru GABA-B. GABA (kyselina gama-aminomáselná) omezuje nebo řídí nadměrnou excitaci neuronů související se strachem nebo úzkostí. Jeho účinek je založen na zvýšení presynaptické inhibice, která začíná především v míše, což zpomaluje přenos podnětu. GABA je regulátorem funkce neuronů. Alkohol usnadňuje jeho působení, a proto ve vysokých dávkách působí depresivně na neuronální aktivitu.

Tento lék je selektivním agonistou receptoru GABA-B. GABA (kyselina gama-aminomáselná) omezuje nebo řídí nadměrnou excitaci neuronů související se strachem nebo úzkostí. Jeho účinek je založen na zvýšení presynaptické inhibice, která začíná především v míše, což zpomaluje přenos podnětu. GABA je regulátorem funkce neuronů. Alkohol usnadňuje jeho působení, a proto ve vysokých dávkách působí depresivně na neuronální aktivitu.

Při chronickém příjmu se mozek přizpůsobí a sníží produkci GABA. Poté se stává potenciálně vzrušivějším. Alkohol ovlivňuje několik neurotransmisních systémů: systém, který využívá jako neurotransmitery GABA, glutamát, endorfiny a dopamin.

Při náhlém přerušení konzumace alkoholu se tato hyperexcitabilita odmaskuje nedostatkem inhibiční GABA a nadbytkem excitačního glutamátu. Poté se objevují příznaky abstinenční hyperexcitability: úzkostné napětí, třes a u deliria tremens zrakové halucinace a záchvaty. Morfologické a funkční poruchy neuronů po nadměrné konzumaci alkoholu mohou vést k jejich smrti.

V případě závislosti na alkoholu Baclofen 25 mg snižuje touhu po alkoholu a vede k dlouhodobé lhostejnosti k alkoholu: tento přípravek může snižovat uvolňování dopaminu. Snížené uvolňování dopaminu snižuje fenomén potěšení nebo odměny, což by vedlo k abstinenci.

Jak užívat Baclofen?

Dávky jsou nastaveny tak, aby byly na začátku nízké a postupně se zvyšovaly podle odpovědi na léčbu. Doporučuje se nejnižší možná dávka slučitelná s optimální odpovědí. Tento lék lze užívat s jídlem nebo bez jídla.

Baclofen je dostupný v tabletách po 10 a 25 mg a stejná dávka se obvykle užívá třikrát denně. Pokud jste nikdy nepoužívali svalová relaxancia, je nejlepší si na začátek léčby koupit 10 mg tablety. Tabulky mají uprostřed rýhu, tj. vroubkovanou čáru, takže je lze v případě potřeby rozříznout na polovinu.

Spasticita

 • 5 mg třikrát denně po dobu prvních tří dnů
 • 10 mg třikrát denně po dobu následujících tří dnů;
 • 15 mg třikrát denně po dobu následujících tří dnů;
 • 25 mg třikrát denně po dobu následujících tří dnů.

Může trvat několik týdnů, než lék dosáhne maximální účinnosti. Obvyklá denní dávka je 40-80 mg. Maximální dávka nesmí překročit 80 mg denně.

Denní dávka léku pro děti se upravuje podle tělesné hmotnosti. Doporučený interval mezi jednotlivými dávkami je 6 hodin. Léčebná složka se nedoporučuje dětem s tělesnou hmotností nižší než 35 kg.

Alkoholismus

K léčbě alkoholismu se používá v dávce 80-180 mg denně. Doporučené dávkování je takové, jaké používají neurologové. Důležité je zvyšovat dávku postupně, aby se dosáhlo účinné dávky pro pacienta.

To, že jste dosáhli pro vás ideální dávky, poznáte ne tehdy, když budete abstinovat, ale když vám bude alkohol lhostejný. Tento pocit je velmi příjemný, protože konečně můžete existovat bez alkoholu, můžete žít bez alkoholu, můžete vidět ostatní pít, aniž byste měli sebemenší touhu pít.

Účinnost Baclofenu

Svalový relaxant Baclofen 10 mg má klinicky příznivý účinek na kontrakci svalových vláken, zmírňuje bolest, křeče a zvyšuje pohyblivost kloubů. Dalšími účinky léku jsou zlepšení funkce močového měchýře a stimulace sekrece žaludeční šťávy. Baclofen neovlivňuje nervosvalový přenos.

Pacienti úspěšně léčení tímto lékem se opět chovají stejně jako pacienti, kteří nejsou závislí. Těžším pacientům se otevírají možnosti.

Když dojde k velkolepému terapeutickému průlomu, je třeba ho uvítat. A mnoho pacientů s alkoholem se díky Baclofenu již cítí zbaveno svých pout. A pokud se rozhodneš napít, i kdyby jen proto, abys zjistil, jak je to příjemné, nevrátíš se do pekla. Vracíte se zpět k sobě samým, skutečně svobodným.

Zvláštní varování

Tento lék odstraňuje touhu, ale neřeší problémy s chováním. Pokud někdo skutečně nechce přestat pít příliš mnoho alkoholu, nebude lék stačit k tomu, aby mu v tom zabránil. Užívání tohoto přípravku se nedoporučuje u pacientů s intolerancí galaktózy nebo malabsorpčním syndromem glukózy/galaktózy.

Stejně jako všechny léčebné postupy, ani tato terapie pravděpodobně nebude účinná u lidí, kteří stále popírají nebo kteří ještě neučinili krok k vyhledání léčby. Nepřerušujte léčbu náhle.

Nežádoucí účinky Baclofenu při léčbě závislosti

Pokud hovoříme o možných nežádoucích účincích, máme na mysli především alergické reakce na jednu nebo více složek použitého léku. Kromě alergií se při léčbě Baclofenem může vyskytnout zácpa a nevolnost, slabost a ospalost, závratě a poruchy spánku, trvalá únava a sucho v ústech. Nežádoucí účinky léku jsou poměrně četné, ale většinou přechodné.

Baclofen a alkohol

Během léčby nepožívejte alkohol, protože může zvýšit sedativní účinek nebo změnit účinek léku.

Jak koupit Baclofen online?

Jsme vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, abychom vám poskytli vysoce kvalitní služby. V porovnání s městskými lékárnami na internetu jsme schopni nabídnout nižší ceny, které pomáhají přilákat více zákazníků.

Pokud jde o Baclofen nebo jeho objednání, nejjednodušší, nejrychlejší a nejspolehlivější možností je naše lékárna, která má celý seznam návrhů Baclofen v různých dávkách.

Generický Baclofen recenze

 • HT
  Honza Toman
  Ověřená recenze

  Super, velmi dobrá cena. Byl dodán včas a odpovídá popisu na webových stránkách.

 • BJ
  Božena Jandová
  Ověřená recenze

  Je mi 43 let a trápily mě silné bolesti a nespavost. Baclofen 20 mg před spaním se stal pro mě záchranou. Mohu spát celou noc bez bolesti a svalových křečí a žít mnohem produktivnějším životem. Tento lék stoprocentně doporučuji!

 • AM
  Alice Marešová
  Ověřená recenze

  Poslední dva měsíce užívám Baclofen. Zlepšilo se mi zvládání bolesti způsobené skřípnutím nervu. Zaznamenala jsem některé vedlejší účinky: potíže s dýcháním a únavu. Můj lékař však řekl, že dávkování by se zatím nemělo měnit. Jsem ráda, že mě již méně trápí nesnesitelná bolest.

 • DB
  Diana Burešová
  Ověřená recenze

  Beru po 25 mg 3krát denně na snížení spasticity. Lék funguje dobře, napomáhá mi při chůzi. Tablety často způsobují ospalost a jsem z nich unavená. Ale každopádně to pomáhá.

 • RT
  Radmila Tichá
  Ověřená recenze

  Dobrý den všem. Nemám křeče každý den, ale jen v období nervového vypětí. Doktor mi předepsal Baclofen, jako svalový relaxant a zabralo to! Potřebuji ho jen čas od času. Působí rychle, asi za 30 minut. Nyní mohu žít normální život bez křečí, lék mi přinesl obrovskou úlevu.

Zásady souborů cookie

Používáme vlastní soubory cookie a soubory cookie třetích stran, abychom zlepšili prohlížení a nabízeli vám zajímavý obsah. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie. Pro více informací kontaktujte naše specialisty.